Olejek do masażu Różany - zmysłowy

Pojemność: 200 ml
Składniki: Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Parfum, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Exstract, Tocopherol, Citronellol, Geraniol, Eugenol.
Olejki do masażu
Masaż aromaterapeutyczny, zwany również masażem zapachowym, to zabieg wykonywany z użyciem olejków eterycznych, który łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, dobranymi dla konkretnej osoby. Masaż jest jedną z najważniejszych metod aromaterapeutycznych, najpopularniejszą i najbardziej użyteczną formą aromaterapii. Celem masażu aromaterapeutycznego jest wprowadzenie do organizmu przez skórę leczniczych substancji zawartych w olejkach oraz poprawa krążenia krwi. Przynosi on również - podobnie jak każdy masaż - fizyczne i psychiczne odprężenie. Tak więc masaż zapachowy również wspomaga leczenie.
Aromaterapia traktuje człowieka jako integralną całość, jej zabiegi mają na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu człowieka poprzez przywrócenie mu równowagi i pobudzenie jego naturalnych sił odpornościowych.
Do masażu zapachowego wykorzystuje się odpowiednie kompozycje olejków aromaterapeutycznych np:
- kompozycja antystresowa (lawendowo-sandałowy, jodła syberyjska, monoi de thaiti, jaśmin, mango)
- kompozycja przy bezsenności (lawendowo-sandałowy, mango)
- kompozycja uspokajająca (jaśmin, lawenda-sandał)
- kompozycja pobudzająca (róża, zielona herbata, czekolada-pomarańcza)
- kompozycja przy skurczach łydek (jodła syberyjska)
- kompozycja przy zmęczonych i obolałych mięśniach (róża, jodła syberyjska)
Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Już 3000 lat p.n.e. odnotowano wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu. W Grecji masaż miał szczególne znaczenie dla sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich. Nie był to masaż w dzisiejszym tego słowa znaczeniu, lecz raczej namaszczanie poprzez natłuszczanie ciała oliwą przed zawodami. Namaszczanie i nacieranie były pierwszymi w świecie zabiegami, z których rozwinął się wiele lat później masaż zwany klasycznym. Prawdziwy jednak rozwój masażu leczniczego nastąpił dopiero na początku XIX w. dzięki lekarzom szwedzkim. Oni to opracowali metodę terapeutyczną i higieniczną zwaną popularnie „szwedzką gimnastyką", której częścią składową był także masaż.
Mechanizm działania masażu jest bardzo skomplikowany. Oddziałuje między innymi na takie układy, jak np układ nerwowy, oddechowy, pokarmowy, wydalniczy, tkankę skórną, mięśniową, stawy. Działanie miejscowe polega na mechanicznym przepływie krwi w naczyniach krwionośnych. Przy wykorzystaniu takich technik, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie, zwiększa się przemieszczanie płynów przez układ naczyniowy. Tarcie wywołane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie na zwiększenie przepływu krwi przez mięśnie, przyspieszenie dostarczania substancji odżywczych, a równocześnie wydalania produktów przemiany materii. Wzmożony dopływ tlenu do komórek zwiększa przemianę tlenową w mięśniach, w związku z czym szybciej są usuwane produkty rozpadu powstające w czasie pracy mięśni.
Wzrost przepływu krwi wpływa korzystnie na pracę serca i nerek. Działanie centralne masażu polega na pobudzeniu układu nerwowego, który za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy naszego organizmu. Bodźce przenoszone do mózgu przez włókna nerwowe powodują szybsze i bardziej sprawne wykonywanie czynności przez narządy ludzkiego ciała.
Tak więc masaż jest bardzo pomocny w wielu dolegliwościach organizmu.
Osoby, które kupiły ten produkt kupiły także: